Jak Chainlink może wyzdrowieć pomimo ceny LINK ‚death cross‘

Jak Chainlink może wyzdrowieć pomimo ceny LINK ‚death cross‘

Jak Chainlink może wyzdrowieć pomimo ceny LINK ‚death cross‘

LINK, native token Chainlink, zaczyna się regenerować po tym, jak zobaczył duży spadek przeciwko Bitcoinowi.

Cena LINK, rodzimej kryptokuranty łańcucha, wzrosła o 10% w ciągu ostatnich trzech dni, a powrót do zdrowia nastąpił pomimo „krzyża śmierci“ na wykresie LINK/BTC.

Josh Olszewicz, inwestor kryptocurrency i analityk techniczny, powiedział, że wykres LINK/BTC spotkał się z pierwszym krzyżem śmierci od 2018 roku.

Czym jest krzyż śmierci i dlaczego LINK widzi wiec z ulgą?

W analizie technicznej termin death cross to formacja świecowa, która pojawia się zwykle przed dużą selloffem. Zapala się on, gdy krótkoterminowa średnia Bitcoin Code krocząca składnika aktywów spada poniżej jego długoterminowej średniej kroczącej.

Formacja ta zazwyczaj wskazuje na krótkoterminowe odwrócenie trendu, ponieważ ma tendencję do pojawiania się, gdy składnik aktywów dostrzega gwałtowną korektę.

Od 23 listopada do 11 grudnia cena LINK spadła o około 30% w ciągu 17 dni. Ze względu na gwałtowny krótkoterminowy spadek, krzyż śmierci pojawił się na wykresie LINK/BTC. Krótkoterminowa średnia krocząca LINK’a po raz pierwszy od dwóch lat spadła poniżej długoterminowej średniej kroczącej.

pierwszy śmiertelny krzyż na wykresie $LINK / $BTC od 2018 roku pic.twitter.com/cvKHlGCRIF
– Josh Olszewicz (@CarpeNoctom) 10 grudnia 2020 r.

Rajd pomocy doraźnej staje się jednak prawdopodobny, jeśli dany składnik aktywów zacznie silnie odzyskiwać swoją wartość po przejściu testu na wypadek śmierci. Ponieważ wskaźnik ten pojawia się po zaobserwowaniu znaczącego wycofania się składnika aktywów, prawdopodobieństwo wystąpienia dużej krótkoterminowej tendencji wzrostowej wzrasta również w miarę realizacji krzyża śmierci.

W dniu 13 grudnia, w związku z ożywieniem na zdecentralizowanym rynku finansowym (DeFi), LINK odnotował 10,5% wzrost w ciągu 12 godzin. Od tego czasu LINK się umacnia, ale początkowy rajd pomocy może doprowadzić do szerszej tendencji wzrostowej, jeśli cena LINK pozostanie powyżej poziomu wsparcia 12,3 USD.

Podstawy LINK są nadal silne

W swej istocie Chainlink jest siecią wyroczni, która dostarcza odpowiednich danych rynkowych dla aplikacji DeFi.

Większość głównych protokołów DeFi opiera się na wyroczniach Chainlink w celu uzyskania informacji, które są wykorzystywane w aplikacjach pożyczkowych i innych aplikacjach finansowych.

Ryan Selkis, założyciel Messari, zauważył, że infrastruktura wyroczni jest bardzo ważna dla sieci DeFi. Mimo że jej wycena pozostaje wysoka, Selkis powiedział, że uznaje znaczenie danych dla DeFi. Powiedział:

„Choć nie uważamy, że LINK to DeFi, wyrocznia podczerwieni jest niezwykle ważna (i często wykorzystywana). Łącze łańcuchowe zabija ją na froncie partnerstwa. Nie szamoczę ekonomii na 10 miliardów dolarów, ale rozumiem znaczenie niezawodnych kanałów danych DeFi“.

Jednym z głównych katalizatorów dla LINK’a jest jego ciągłe partnerstwo i współpraca w przestrzeni DeFi. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni, Unilayer i Dock zintegrowali wyrocznie łańcuchowe z platformami DeFi.

Chainlink jest teraz na żywo na #BinanceSmartChain jako ich zalecana wyrocznia i używana przez @BreederDodo w sieci BSC mainnet. Deweloperzy mogą teraz budować inteligentne aplikacje kontraktowe na BSC z natywnym dostępem do wyroczni #Chainlink jak Price Feeds. https://t.co/mYFFVWsjnl.
– Chainlink – kanał urzędowy (@chainlink) 10 grudnia 2020 r.

W szczególności, 10 grudnia Binance Chain zintegrował wyrocznię sieciową Chainlink, umożliwiając wszystkim zdecentralizowanym aplikacjom na łańcuchu blokowym korzystanie z Chainlink. Post na blogu Binance’a został przeczytany:

„Binance Smart Chain (BSC) z powodzeniem zintegrował sieć wyroczni Chainlink w swojej sieci mainnet jako zalecane rozwiązanie wyroczni. W rezultacie, Chainlink jest teraz dostępny dla wszystkich inteligentnych umów BSC“.