Roger Ver-Led Bitcoin Cash Camp, BCHN, przewodzi wyścigowi Post-Hard Fork

Roger Ver-Led Bitcoin Cash Camp, BCHN, przewodzi wyścigowi Post-Hard Fork

W pierwszym dniu po planowanym twardym widelcu Bitcoin Cash (BCH), 6. największej sieci kryptograficznej pod względem kapitalizacji rynkowej, Bitcoin Cash Node (BCHN) jest obecnie wiodącą siecią, pokonując Bitcoin Cash ABC (BCHA) o szeroką marżę.

Według danych coin.dance, w czasie pikseli

Według danych coin.dance, w czasie pikseli (05:23 UTC), sieć BCHN wyprzedza obecnie BCHA o 56 bloków – po twardym widelcu wygrywa najdłuższa sieć. Co więcej, absolutna większość górników skierowała swoją moc obliczeniową w stronę wybitnego zwolennika BCHN, Rogera Vera, który kierował łańcuchem BCHN, wywołując spekulacje, że podział BCHN nie doprowadzi do powstania nowego realnego łańcucha.

1) Hashrat BCH jest już bardzo niski. Tylko 0,6% hashratu BTC SHA-256 jest wymagane do 51%-atakowania BCH. Z BCHA jest to tylko 0,05%. Jeden nieco duży samotny górnik i BCHA jest zawalony złośliwymi reorgami łańcuchowymi. NIE BEZPIECZEŃSTWO!

2) BCHA jest obecnie wydobywany tylko przez jednego górnika (przy ogromnej stracie, biorąc pod uwagę cenę BCH jest 18x wyższa i 8% podatku dev). NIE ZDECENTRALIZOWANY!

Również – korekta trudności! Cena może dalej spadać (większe straty górników podczas dostosowywania), starzeć się między blokami, itp.

BCH handluje na poziomie 246 USD i spada o 3% w ciągu dnia i 7.5% w ciągu tygodnia. Wczoraj główne giełda kryptograficzna Coinbase ogłosiła, że tymczasowo wstrzymuje wysyłanie/odbiór przez BCH do/od Coinbase i Coinbase Pro. „Wrócimy do wysyłania/odbierania po ustaleniu, że aktualizacja jest stabilna,“ dodali.

Jak doniesiono, konflikty, które doprowadziły do powstania twardego widelca BCH w listopadzie 2020 roku, są związane z węzłem ABC Amaury Séchet’s (dewelopera BCH) i różnicami w opinii, jakie jego obóz ma z resztą społeczności BCH.

Przypisuje się stworzenie węzła górniczego w BCH

Obóz Bitcoin ABC, kierowany przez Sécheta, przypisuje się stworzenie węzła górniczego w BCH, który zgromadził własną bazę wentylatorów i utwardzoną bitcoin cash’s miejsce wśród najlepszych walut cyfrowych na rynku. Węzeł ABC jest zaawansowany technologicznie i wspiera szereg innowacyjnych zmian, tworząc fundamentalną architekturę dla przyszłych ulepszeń.

Obóz BCHN, prowadzony przez Rogera Vera, jest w dużej mierze odpowiedzialny za notoryczność i sławę BCHN na rynku kryptograficznym ze względu na kontrowersyjną, ale nieco popularną postać Vera. Węzeł BCHN, wraz z innymi wdrożeniami, również opowiada się za zmianami technologicznymi, aczkolwiek w znacznie wolniejszym tempie.

Ze względu na różnice zdań dotyczące tego, jak szybko (lub czy) należy wprowadzić zmiany w kodzie Bitcoin Cash, aby wesprzeć technologiczne osiągnięcia, takie jak odłamki oparte na Merklix, adaptacyjny rozmiar bloku i Mitra, społeczność BCH jest podzielona na przeciwne obozy.